LECZENIE JASKRY WARSZAWA - AN OVERVIEW

leczenie jaskry warszawa - An Overview

leczenie jaskry warszawa - An Overview

Blog Article

Współczesna medycyna oferuje kilka rodzajów zabiegów przeprowadzanych w przypadku, kiedy pacjent nie może być poddane leczeniu farmakologicznemu. Odpowiednią metodę dobierze lekarz po konsultacjach i szczegółowym zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem pacjenta. W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina oferujemy kompleksowe wsparcie w terapii – jeśli więc szukasz pomocy w leczeniu jaskry w Warszawie, zapraszamy na wizytę. Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną diagnostykę, ocenią stopień zaawansowania choroby i dobiorą odpowiedni sposób leczenia, w zależności od stopnia zaawansowania problemu i indywidualnych czynników.

Normalne ciśnienie w oku waha się od ten do 22 mm Hg. Warto jednak wspomnieć, że u każdej osoby jest ono inne i może zmieniać się także w ciągu dnia.

Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.

Jeszcze nie tak dawno jedyną metodą leczenia tej choroby było usunięcie gałki ocznej na skutek znacznych objawów bólowych. Obecnie leczenie jest bardzo trudne ale może zakończyć się powodzeniem jeśli terapia zostanie wdrożona odpowiednio wcześnie.

W zależności od postaci choroby (jaskra z zamkniętym lub otwartym kątem) stosuje się rożne metody leczenie jaskry warszawa leczenia. Celem leczenia jaskry jest zatrzymanie put upępu choroby.

Ostre zamknięcie kąta, to stan zagrażający widzeniu. Dochodzi do niego na skutek gwałtownego zamknięcia kąta przesączania i nagłMoi wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Diagnostyka polega na badaniu oka w kierunku odchyleń oraz na stosowaniu specjalistycznych badań: pola widzenia, badanie typu : OCT jaskrowe, pachymetrii – badania grubości rogówki.

Jeśli jaskra pozostaje niezdiagnozowana i nieleczona przez długi czas, może prowadzić do utraty widzenia lub nawet ślepoty.

stale przyjmowane leki należy przyjąć o zwykłej porze, z jednym wyjątkiem opisanym w kolejnym punkcie,

Jaskra wrodzona występuje u niemowląt i małych dzieci z powodu nieprawidłowego rozwoju układu drenażowego oka. Może być jedno- lub obuoczna.

Planowaną operację zaćmy (fakoemulsyfikację) można połączyć właśnie z operacją leczącą jaskrę.

Przyczyną choroby jest wzrost ciśnienia w gałce ocznej, która wypełniona jest cieczą, w normalnych warunkach wydostającą się na zewnątrz gałki w miejscu, zwanym kątem przesączania.

Można przyjąć, że im wyższe ciśnienie wewnątrzgałkowe, tym większe ryzyko rozwoju i progresji choroby. Warto jednak zauważyć, że ciśnienie uznawane za tzw. normalne, może także prowadzić do rozwoju jaskry, zwłaszcza w oczach które wykazują trudności w radzeniu sobie z oddziaływaniem ciśnienia na wewnętrzne struktury oka.

W obszarze leczenia jaskry stosujemy różnorodne metody, w tym farmakoterapię, laseroterapię czy zabiegi chirurgiczne. Niezwykle ważnym czynnikiem warunkującym zdrowienie jest wczesna diagnostyka, w związku z czym warto poddawać się regularnym badaniom.

Report this page